چگونه برای وب سایت خود آیکن ها رایگان پیدا کنید


اکثر وب سایت‌ها برای کمک به بازدید کنندگان برای پیدا کردن نیازهایشان از آیکن ها استفاده می کنند. آیا می‌دانستید که می‌توانید آیکن را به وب سایت خود اضافه کنید، حتی اگر طراح نباشید؟ در این مطلب ما بهترین سایت ها را برای دانلود کردن آیکن های رایگان برای استفاده در وب سایت خود و اینکه چگونه آن‌ها را به صفحات خود اضافه کنید راهنمایی معرفی می کنیم.

آیکن چیست و چرا آن‌ها مهم هستند؟

آیکن ها را می توانید در سایت خود استفاده کنید. مثل یک دکمه یا پیوندی عمل می‌کند که روی آن کلیک می‌کنید، یا فقط می‌توانند تزیینی باشد.

استفاده از آیکن ها برای برقراری ارتباط تصویری

آیکن ها قابل‌شناسایی هستند و به افراد داخل سایت شما مانند تابلوهای خیابانی کمک می‌کنند. یک ذره‌بین به شما می‌گوید که در کجا یک نوار جستجو وجود دارد، یک تلفن به شما می‌گوید که راه تماس با ما به چه شکل است.

آیکن ‌ها می‌توانند بخشی از برند تجاری شما باشند. آیکن سایت می‌تواند به تقویت رنگ، سبک، صدا و لوگو شما کمک کند. به عبارت دیگر، آیکن بخشی از طراحی شما هستند که جلوه‌های بصری شما را خاص و قابل‌تشخیص می‌کند.

آیکن ها نماد بین المللی هستند.

جانلی گرافیک

آیکن ‌ها به طراحی وب سایت شما کمک می‌کنند. حکم اتاق تنفس بصری است که یک وب سایت را خوانا و خواناتر می‌سازد.

آیکن ‌ها می‌توانند به طور جهانی درک شوند. ایجاد یک وب سایت چندزبانه ( چندزبانه ) آسان است، اما آیکن ‌ها راه خوبی برای ارتباط دادن پیام شما به شیوه‌ای هستند که هر کس می‌تواند بدون توجه به زبان و کشور درک کند.

در کجا آیکن رایگان پیدا کنید.

تعداد زیادی از سایت ها وجود دارند، که بسیاری از آن‌ها به شما اجازه می‌دهند آیکن های حرفه ایی به صورت رایگان دانلود کنید و سپس در سایت یا پروژه گرافیکی خود استفاده کنید. ما چند سایت پربازدید و حرفه ایی برای دانلود رایگان آیکن را درزیر برای شما لیست کردیم، با ما همراه باشید.

وب سایت iconmonstr

در آلمان مستقر است و هزاران آیکن برای انتخاب دارد. نسبتا ً ساده اما رایگان برای استفاده تجاری هستند و شما می‌توانید اندازه و رنگ آن را نیز تغییر دهید .

موضوع که ذکر منبع در استفاده از لوگو و آیکن در متن به آن اشاره شده مختص کشورهایی می باشد که از قانون کپی رایت پیروی می کنند، در صورتی که استفاده از طراح ذکر نشود سایت به طور کلی مسدود و جریمه های سنگینی برای طراح سایت صادر می شود .

وب سایت Flaticon.com

یک بازار بزرگ برای دانلود آیکن می باشد. طراحی ها عالی هستند، اما اگر می‌خواهید از آن به صورت رایگان استفاده کنید، باید یک حساب ایجاد کنید و آیکن های پولی نیاز به پرداخت دارند.

نمایی از محیط وب سایت Flaticon.com

وب سایت Flaticons.net

یکی دیگر از منابع مهم برای پیدا کردن و سفارشی کردن آیکن ها است. شما می‌توانید آیکن ‌ها را به طور رایگان دانلود کنید و همچنین اندازه , رنگ , شکل و حتی رنگ پس‌زمینه را سفارشی کنید.

نمایی از محیط وب سایت Flaticons.net

برای مشاوره با متخصصان ما جهت طراحی سایت کلیک کنید

وب سایت GraphicBurger

آیکن  های این سایت به این دلیل معروف هستند که ظاهر منحصر به فردی دارند که در هیچ کجا پیدا نخواهید کرد, شما می‌توانید رنگ یا اندازه را نیز تغییر دهید.

وب سایت Iconfinder

بسیاری از آیکن ‌ها رایگان هستند، همچنین اگر فقط به تعدادی شمایل‌های خاص نیاز داشته باشید و نمی‌خواهید مبلغی ماهانه یا سالانه پرداخت کنید، باید آیکن های خود را خریداری کنید.

وب سایت Good Stuff No Nonsense

آیکن های ساده و عمومی دارد، بخشی از آیکن ها به صورت دستی طراحی شده و برای برخی از آنها باید هزینه ایی اندک پرداخت کنید، این سایت آیکن رایگان نیز دارد.

نمایی از محیط وب سایت Good Stuff No Nonsense

چگونه از آیکن ‌های حرفه‌ای در وب سایت خود استفاده کنیم ?

بیشتر سایت ها به همین شیوه کار می‌کنند. آن‌ها هزاران آیکن برای انتخاب دارند. می‌توانید یک آیکن یا مجموعه‌ای از آیکن ها را دانلود کنید. پیشنهاد ما برای استفاده با کیفیت بالای فایل های دانلودی خود را با خروجی PNG گرفته، که بیشترین کاربرد را داشته.

بسیاری از وب سایت‌ها تصویری رایگان ارائه می‌دهند. اما اگر گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتری می‌خواهید و یا از آیکن ‌ها بدون ذکر منبع آن‌ها استفاده کنید , باید یک حساب ایجاد کرده و مبلغی ماهیانه یا اختصاصی برای دانلود یک فایل پرداخت کنید ، البته این موضوع که ذکر منبع در استفاده از لوگو و آیکن در متن به آن اشاره شده مختص کشورهایی می باشد که از قانون کپی رایت پیروی می کنند، در صورتی که استفاده از طراح ذکر نشود سایت به طور کلی مسدود و جریمه های سنگینی برای طراح سایت صادر می شود .

منبع : ترجمه اختصاصی از مجله جانِلی گرافیک وب سایت jimdo.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *